Dnia 02.06.2015 roku o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej miał miejsce II Etap konkursu matematycznego pod nazwą  „Maraton Matematyczny”.  Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania „KRÓLOWĄ NAUK” , pokazanie, że przy odrobinie chęci każdy uczeń może polubić i zrozumieć matematykę, a co za tym idzie, nie będzie się bał zastosować jej w życiowych, praktycznych sytuacjach.

 

W I Etapie (internetowym), który rozpoczął się 13.04.2015 i trwał do 27.05. 2015 „maratończycy” mieli za zadanie samodzielnie rozwiązać zadania zamknięte i w jak najszybszym czasie nadesłać odpowiedź przez Platformę Zdalnego Nauczania
ZSOiZ im. Ks. J. Tischnera.  Zadania te były dostępne w każdy poniedziałek, środę i piątek
w godzinach od 12:00 do 20:00.

Z pośród 135 osób biorących udział w „maratonie” do II Etapu zakwalifikowało się dwudziestu trzech najlepszych uczestników. W dniu konkursu „maratończyków”  przywitał i życzył powodzenia dyrektor do spraw dydaktycznych mgr Robert Sajdak.

Tym razem  uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z pięcioma zadaniami otwartymi w 90 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, na uczestników czekał mały poczęstunek, natomiast Panie organizatorki zajęły się poprawą  prac konkursowych.

O godzinie 13:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej Pani mgr Maria Szkarłat. Uczestnicy II Etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe kubki z logo konkursu. Cenne nagrody rzeczowe trafiły do „maratończyków”, którzy uplasowali się na I, II, III i I

Zwycięzcami „MARATONU MATEMATYCZNEGO 2015” zostali:

Miejsce I  –  Arkadiusz Drąg ,
Gimnazjum nr 1 w Kasinie Wielkiej, opiekun: Pan Wojciech Ceklarz

Nagroda:  Tablet Modecom 10,1” FreeTab 10201

Miejsce II – Zuzanna Leśniak,

Gimnazjum w Piekiełku, opiekun Pani Barbara Zoń

Nagroda: Urządzenie wielofunkcyjne Hp 2545 WIFI

Miejsce III – Witold Sojka,

Gimnazjum Samorządowe w Tymbarku, opiekun Pani Barbara Gawlik – Natonek

Nagroda: Tablet Globo 7” GL 7000

Miejsce IV – Przemysław Kożuch,

Publiczne  Gimnazjum w Pisarzowej, opiekun Pani Krystyna Kryzia

Nagroda: Dysk Zewnętrzny  Samsung 500GB USB3.0

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY przede wszystkim  wspaniałych wyników oraz wytrwałości w „Maratonie Matematycznym 2015”.
Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłym roku.