W piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej miał miejsce II etap konkursu matematycznego pod nazwą „Maraton Matematyczny”.

– Celem konkursu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania „KRÓLOWĄ NAUK”, pokazanie, że przy odrobinie chęci każdy uczeń może polubić i zrozumieć matematykę, a co za tym idzie, nie będzie się bał zastosować jej w życiowych, praktycznych sytuacjach – mówią Aneta Leśniak – Święchi oraz Agnieszka Dutka, nauczyciele matematyki z Tischnera, a jednocześnie pomysłodawczynie konkursu.

W I Etapie (internetowym), który rozpoczął się 02.03.2018 i trwał do 28.03. 2018 „maratończycy” mieli za zadanie samodzielnie rozwiązać zadania zamknięte i w jak najszybszym czasie nadesłać odpowiedź przez Platformę Zdalnego Nauczania ZSOiZ im. Ks. J.Tischnera. Zadania te były dostępne w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 12:00 do 00:00.

Spośród 280 osób biorących udział w „maratonie” do II Etapu zakwalifikowało się dwudziestu pięciu najlepszych uczestników. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z pięcioma zadaniami otwartymi w 90 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, na uczestników czekał mały poczęstunek.

O godzinie 13:00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród, którego dokonała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej – Maria Szkarłat. Uczestnicy II Etapu konkursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe kubki z logo konkursu. Cenne nagrody rzeczowe trafiły do „maratończyków”, którzy uplasowali się na I, II, III i IV miejscu.